mobil-telefon mobil-whatsapp

Av.Suat YURDSEVEN

Av.Suat YURDSEVEN Av.Suat Yurdseven, 1978 Lüleburgaz doğumlu olup ilk, orta ve lise eğitimini Lüleburgaz'da tamamlamıştır. 1995-1999 yılları arasında İstanbul Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2000 yılında İstanbul Barosunda Avukatlık Stajını tamamlamış ve 19.04.2001 tarihinde Avukatlık Ruhsatnamesini alarak İstanbul Barosuna kayıtlı olarak avukatlık mesleğini icra etmeye başlamıştır.

2001-2002 yılları arasında Ankara Merkez Komutanlığında Kısa Dönem erbaş olarak askerliğini tamamladıktan sonra İstanbul'a yerleşerek 2003 yılından itibaren Seven Hukuk Bürosu adıyla avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

İş ve Sosyal Güvenlik Hukukunda yoğun çalışmaları ve makaleleri olan Av.Suat Yurdseven, 2009-2015 yılları arasında İş Kazası ve İş Mağdurları Derneğini kurarak Türkiye'de ve yurtdışında olan işçilerin hakları konusunda hukuksal ve sosyal alanda ciddi anlamda mücadele etmiştir. İş Hukuku alanında makaleleri www.milliyet.com.tr/gundem sayfasında Halkın Gündemi adıyla halen yayınlanmaktadır.

İstanbul Barosunun CMK Servisi ve Kadın Hakları Komisyonunda gerekli eğitim aldıktan sonra adli yardım alanında Kadın Hakları ve şiddet konusunda çalışmaları ve hukuki incelemeleri bulunmaktadır. 2015-2019 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2019 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Pedagojik Formasyon eğitimi alarak Felsefe Öğretmenliği hakkını elde etmiştir.

Kadın hakları ve Çocuk hakları konusunda gönüllülük esasına dayalı çalışmaları mevcuttur. Hukuk alanı dışında psikoloji, felsefe, coğrafya, her türlü şiddet davranışları üzerine ve suç psikolojisi alanlarıyla da ilgilenmektedir. 2003 tarihinden beri aktif olarak avukatlık mesleğine devam etmektedir.


Suat YURDSEVEN