mobil-telefon mobil-whatsapp

Av.Melike PEKER

Av.Melike Peker, 1993 yılında doğmuş olup, ilköğretim eğitimini Şehit Öğretmen Mustafa Gümüş ilk öğretim okulunda, lise eğitimini ise Mavigün Koleji’nde Tamamlamıştır.

Üniversite hayatına Medipol üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü başlamış bu bölümde başlamış, bölümdeki başarısı ile lisans eğitimini 2.lik derecesi ile bitirmiş, aynı bölümde uzmanlığını yaptıktan sonra doktora eğitimi için Sağlık Hukuku bölümünü tercih etmiştir.

Staj eğitimi Medipol üniversitesi hastanelerinin yanısıra, Haseki hastanesi-Acil Müşahade, Ankara Bilkent Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon Merkezi-Gata, İstanbul Üniveristesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi-Nöroloji, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültedi El ve Plastik Cerrahi, Terapiart Center-Spor Fizyoterapisi, Yedikule Göğüs Hastalık Hastanesi-Pulmoner Fizyoterapi gibi birimlerde staj eğitimini tamamlamış,2014 Yılında Medipol Üniversitesi hastanesinde çalışma hayatına başlamıştır.

Lisans yıllarında hukuk eğitimi almayı hedefleyerek Anadolu Üniversitesi Adalet meslek yüksek okulunu bitirmiş daha sonrada Bilgi üniversitesi Hukuk fakültesine yerleşmiştir.Son sınıfta okul değişikliği yaparak Yeniyüzyıl Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

Medipol Üniversitesi-İhracatın Genç yüzü, ‘’Sanık Müdafiliği ve Mağdur,Şikayetçi,Katılan Vekilliği’’konulu meslek içi Eğitimi CMK Uygulama Araştırma Ve Eğitim Merkezi 2019, Uzlaştırmacı Eğitimi- Marmara Enstitü-İstanbul Medipol Üniversitesi.2019. Ölüm ve bedensel zararlarda tazminat hesaplama, Çelik Ahmet ÇELİK, 18-19 Şubat 2017, Girişimcilik Eğitimi,Yrd.Doç.Dr.Barış YILDIZLAR İstanbul Üniveristesi İktisat Fakültesi-Ekonometri Bölümü, 2017,İş Hukuku Uygulamaları, İstanbul İşletme Enstitüsü, 2017, Medyada Spor Yönetimi, Spor Çalışmaları Merkezi, Kadir Has Üniversitesi,Nisan 2016 mezuniyet sonrası katıldığı eğitim ve konferanslardır.

Emriyonik ve Yetişkin kök hücre uygulamalarının etik ve hukuki Açıdan değerlendirilmesi, Mart-Nisan 2019, Cilt 93, Sayı 2019/2 İSTANBUL BAROSU DERGİSİ’nde yayınlanmış makalesi vardır.

2018 tarihinden beri aktif olarak avukatlık mesleğine devam etmektedir.

Av.Alper ÜLKÜ

12.09.1979'da Keşan'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Edirne'nin Meriç İlçesinde tamamladı. 2002 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Avukatlık stajını tamamladıktan sonra 20.05.2004 tarihinde avukatlık ruhsatnamesini alarak mesleğe başladı.

İstanbul Barosunun CMK Servisi ve Kadın Hakları Komisyonunda gerekli eğitim aldıktan sonra adli yardım alanında ve CMK alanında çalışmalar yapmaktadır. Türkiye genelinde acele Kamulaştırma, kamulaştırma ve kamulaştırmasız el atma davalarında ve taşınmaz hukuku ve vergi hukuku alanında aldığı davalarla meslekte tecrübe edinmiştir. Halen aktif olarak avukatlık mesleğine devam etmektedir.